BALKAN ŞAMPİYONASINDA MADALYA YAĞMURU




BALKAN ŞAMPİYONASINDA MADALYA YAĞMURU
11-12 Eylül 2021 tarihlerinde Kuzey Makedonya’nın Struga şehrinde yapılan Balkan Şampiyonası’na katılan milli takımımızdan madalya yağmuru. Balkan Şampiyonası tarihimizdeki en çok altın madalya sayısına ulaştığımız şampiyona oldu. 

Millilerimiz 8 Altın, 5 Gümüş ve 4 Bronz madalya kazanarak Erkeklerde Kupanın sahibi olurken Kadınlarda ise Yunanistan ile aynı puanı paylaşarak ikinci oldu.

Şampiyonaya ev sahibi Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Türkiye katıldı. Sporcularımızı, ailelerini ve teknik ekibimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

JWA4- (Genç Kızlar Dört Tek) ekibimiz Gümüş madalya kazandı.
Irmak Fertuğ - Ülkü Özen - Ruken Ülgey - Aslıhan Naran Akkay

JMB1x (Yıldız Erkekler Tek Çifte) ekibimiz şampiyonayı dördüncü tamamladı.
Yusuf Ziya Ateş

JMB2x (Yıldız Erkekler İki Çifte) ekibimiz Gümüş madalya kazandı
Kerem Akkiriş - Halil Kaan Köroğlu

JMA4- (Genç Erkekler Dört Tek) ekibimiz Altın madalya kazandı
Ali Ardıl İlgün - Kaan Yılmaz Aydın - Serkan Erkal - Enver Erman

JWA4x (Genç Kızlar Dört Çifte) ekibimiz şampiyonayı dördüncü tamamladı.
Deniznur Serra Baykara - Ayşe Cemre Can - Ruken Ülgey - Aleyna Tülin Telli

JMA2- (Genç Erkekler İki Tek) ekibimiz Bronz madalya kazandı.
Altar Karabudak - Fatih Mehmet Avcı

JMA1x (Genç Erkekler Tek Çifte) ekibimiz Altın madalya kazandı
Eren Efe Kara

JMA2x (Genç Erkekler İki Çifte) ekibimiz Altın madalya kazandı
Serkan Erkal - Enver Erman

JWB1x (Yıldız Kızlar Tek Çifte) ekibimiz Gümüş madalya kazandı
Eda Erkan

JWB2x (Yıldız Kızlar İki Çifte) ekibimiz Bronz madalya kazandı
Damla Sungunapa - Derensu Kutluata

JMB8+ (Yıldız Erkekler Sekiz Tek Dümencili) ekibimiz Altın madalya kazandı
Aytimur Selçuk - Enes Biber - Yasin Şen - Eren Akbaş - Mehmet Emin Sarıoğlu - Eren Kırcı - Alper Şevket Eren - Mert Can Çayır - Ege Büyükçetin (d)

JMB4- (Yıldız Erkekler Dört Tek) ekibimiz Bronz madalya kazandı
Yasin Şen - Eren Akbaş - Ali Asaf Çifci - Ensar Efe Din

JWB4x (Yıldız Kızlar Dört Çifte) ekibimiz Bronz madalya kazandı
Damla Sungunapa - Eda Erkan - Ayşe Baydar - Derensu Kutluata

JWA8+ (Genç Kızlar Sekiz Tek Dümencili) ekibimiz Gümüş madalya kazandı
Irmak Fertuğ - Ülkü Özen - Selin Ege Akgül - Simla Suay Alıncı - Ayşe Cemre Can - Merve Yeşilmen - Deniznur Serra Baykara - Aleyna Tülin Telli - Tuana Fatma Yıldız (d)

JMB2- (Yıldız Erkekler İki Tek) ekibimiz Altın madalya kazandı
Mert Can Çayır - Alper Şevket Eren

JMA4x (Genç Erkekler Dört Çifte) ekibimiz şampiyonayı beşinci olarak tamamladı
Emirhan Balıkçı - Mahmut Tiryaki - Mehmet Giray Kuşkuş - Ahmet Ali Kabadayı

JWA2- (Yıldız Kızlar İki Tek) ekibimiz Altın madalya kazandı 
Ruken Ülgey - Aslıhan Naran Akkay

JWA1x (Genç Kızlar Tek Çifte) ekibimiz Altın madalya kazandı 
Deniznur Serra Baykara

JMB4x (Yıldız Erkekler Dört Çifte) ekibimiz Gümüş madalya kazandı
Giray Yazçayır - Yusuf Ziya Ateş - Kerem Akkiriş - Halil Kaan Köroğlu

JWA2x (Genç Kızlar İki Çifte) ekibimiz şampiyonayı dördüncü tamamladı 
Damla Sungunapa - Ayşe Cemre Can

JMA8+ (Genç Erkekler Sekiz Tek Dümencili) ekibimiz Altın madalya kazandı
Ali Ardıl İlgün - Kaan Yılmaz Aydın - Serkan Erkal - Enver Erman - Fatih Mehmet Avcı - Altar Karabudak - Cevdet Ege Mutlu - Eren Efe Kara - Ege Büyükçetin (d)

Diğer ULUSLARARASI HABERLER

Image

U23 AVRUPA ŞAMPİYONASINDA BİR ALTIN, ÜÇ GÜMÜŞ MADALYA

4 Eylül’de Polonya’nın Kruszwica şehrinde başlayan ve 5 Eylül’de sona erecek U23 Avrupa Şampiyonası’na katılan millilerimizden 5 ekibimizin tamamı Final A’da yarışma başarısını gösterdi.BM1x (Ümit Erk...

Image

GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDA GÜMÜŞ MADALYA

GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASI SONUÇLARIBulgaristan’ın Plovdiv şehrinde 11 Ağustos tarihinde başlayan ve 15 Ağustos tarihinde sona erecek olan Gençler Dünya Şampiyonası’na katılan millilerimizden;Enver Erm...


Image

HENLEY KRALİYET YARIŞLARI BAŞLIYOR

HENLEY KRALİYET YARIŞLARI BAŞLIYORKürek dünyasının en renkli, en prestijli ve gösterişli yarışı 182 yıllık Henlay Royal Regatta bu yılCOVID-19 riskine rağmen 345 yarışlık dev bir programla 11 Ağustos'...


Image

TEK ÇİFTE FİNALİ SÜRPRİZLERLE DOLU OLARAK YAPILDI

TEK ÇİFTE FİNALİ SÜRPRİZLERLE DOLU OLARAK YAPILDIAlmanların yeni süper starı Oliver Zeidler Yarı Finalde ancak Macar ve Japon rakibini geçerek dördüncü oldu.A Finalde nefesleri kesen bir yarış sonunda...


Image

YARI FİNALLER YAPILDI

Olimpiyatlarda kürek branşındaki tek temsilcimiz Onat Kazaklı Yarı Final yarışında gurubunda 6. olarak D finale kaldı.Onat yarın KAZ-IRQ-ZIM-PHI-KSA ile yarışarak genel klasmanda 19. ile 24. arasında ...


Image

Tek Çifte Çeyrek Finaller yapıldı

Tokyo Olimpiyatı Kürek Çeyrek Finalinde 4. olan temsilcimiz Onat Kazaklı C/D yarı finaline kaldı. Yarı Final yarışında ilk üç dereceyi alan ülkeler C finalde, (genel klasmanda 13. ile 18. için) diğerl...