24 ÇİFTE "Stämpfli-Express"in HİKAYESİ
Resim: Melchior Bürgin‘in altı tane Dört Çifte teknesinin montajı ile yarattığı 24 Çifte Teknesi (Foto: ETH-Instituts für Geotechnik-Prof. Sarah M. Springman) Akademik araştırmayı İsviçre’nin eski milli  kürekçileri Sarah Springman (kürek sporu dışında 20 Triatlon Madalyası, 5 Ironman yarışı katılımı) ve Aurelian Schumacher yaptılar, Sarnersee'de yapılan resimdeki deneme çalışmasında biri teknenin dümenine biri de bir numaraya oturdu. 
1972 Münih Olimpiyatında Tek Çifte yarışında altıncı olan İsviçre‘li Melchior Bürgin (1943) aslında çok ünlü bir İki Çifte kürekçisiydi. Martin Studach ile İki Çifte teknesinde 1964 Avrupa Üçüncüsü oldu, aynı yıl Olimpiyatta da dördüncü olan ekip, 1965 yılında Duisburg Avrupa Şampiyonasını, 1966 Dünya Şampiyonasını ve 1967 Vichy Avrupa Şampiyonasını kazandı. 1968 Mexico Olimpiyatında ilk eleme yarışında finişe bir kaç metre kala Martin Studach kalp krizi geçirdi ve sporculuk kariyeri sona erdi. 

1972 Münih’teki Tek Çifte yarışından sonra Bürgin bir yıl daha yarıştı ve sonra İsviçre Milli Takım antrenörlüğü yaptı. 
ETH-Instituts für Geotechnik için yaptığı 24 Çifte araştırması resimleri hemen bütün kürek severlerin albümünde mevcuttur. Kalabalık teknelerde maksimum uyumun sağlanması konusunda yapılan bu inceleme için altı adet Dört Çifte teknesi birbirine monte edilmişti. Daha sonra farklı şekilde iki sekizli ve iki dörtlü tekneler de birleştirilerek denemeler devam etti.