WORLD CUP II Yarış Neticesi

21-23 Haziran 2019 tarihinde Polonya-Poznan parkurunda yapılan WORLD CUP II yarışlarına katılan Erkekler İki Tek Dümencisiz ekibimiz Besim Tolga Şahinoğlu ve Selahattin Gürsoy ilk gün elemelerde serisinde Yeni Zelanda 1 ekibinin ardından ikinci olurken Çin, İngiltere, Macaristan ve Özbekistan ekiplerini geride bıraktılar.

Repechage-İkinci eleme yarışlarında Brezilya'nın ardından ikinciliği alırken Arjantin, Yeni Zelanda 2 ve Özbekistanı geçtiler.

Ekibimiz Yarı Final yarışında Yeni Zelanda 1, Sırbistan ve İtalya'nın (6.54.82) ardından 4. (6.55.12) olurken Çin ve Fransa ekiplerini geçtiler. Bu derece ile B Finale kaldılar.

B Final yarışında 6. olarak genel klasmanda yarışları 23 ülke arasında 12. olarak tamamladılar.   

Diğer ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

Image

BÜYÜKLER KÜREK AVRUPA ŞAMPİYONASI YAPILDI

BÜYÜKLER KÜREK AVRUPA ŞAMPİYONASI 31 MAYIS-02 HAZİRAN TARİHLERİNDE LUZERN'DE YAPILDISporcularımızın aldığı sonuçlar aşağıdaki gibi oldu:LM 4x (Hafif Kilo Erkekler Dört Çifte) (8 Ülke)Mert Kaan Kartal-...

Image

GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI

18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Almanya’nın Essen şehrinde yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası’na katılan MillilerimizdenJM 4- (Genç Erkekler Dört Tek) (12 Ülke)İLYAS ÇAĞATAY ÜRDEM - HAKAN BERK ÖRKMEZ - ...


Image

ULUSLARARASI ZAGREB KÜREK YARIŞLARINDA 14 MADALYA

ULUSLARARASI ZAGREB KÜREK YARIŞLARINDA 14 MADALYAhttp://tkf.gov.tr/2/ZAGREBDE_TURKIYENIN_BUYUK_BASARISI-2619.aspx...


Image

Uluslararası Atina Kürek Yarışları Sonuçlandı

Uluslararası Atina Kürek Yarışları Sonuçlandıhttp://www.tkf.gov.tr/4/Uluslararasi_Atina_Kurek_Yarislari_Sonuclandi-2597.aspx...


Image

2018 BALKAN KÜREK ŞAMPİYONASI

25-26 Ağustos 2018 tarihlerinde Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde yapılan Balkan Kürek Şampiyonası’nda Millilerimiz 6 Altın, 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya olmak üzere toplam 12 Madalya kazandı. Ayrıca Mill...


Image

2018 U19 DÜNYA KÜREK ŞAMPİYONASI

Çekya-Racice parkurunda yapılan U19 Dünya Kürek Şampiyonsaına ülkemizi temsilen katılan iki tek dümencisiz ekibimiz Emre Oğuz ve Barış Ertürk, ilk eleme yarışında 4. olarak ikinci eleme yarışına kaldı...