2019 BALKAN KÜREK ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI



14-15 Eylül tarihlerinde Sırbistan-Belgrad Kürek parkurunda yapılan Balkan Kürek Şampiyonasında Milli Kürekçilerimiz 5 Altın, 6 Gümüş ve 8 Bronz, Toplam 19 madalya kazanırken Toplam Ülke Puanlamasında Erkekler kategorisinde birinci oldular.

Balkan Şampiyonasına katılan ekiplerimiz ve aldıkları dereceler aşağıdaki gibi oldu:

JWB 1x (Yıldız Kız Tek Çifte)

Deniznur Serra Baykara 3.

JWB 2x (Yıldız Kızlar İki Çifte)

Aslıhan Naran Akkay - Ruken Ülgey 3.

JWB 4x (Yıldız Kızlar Dört Çifte)

Irmak Fertuğ - Aslıhan Naran Akkay - Deniznur Serra Baykara - Ruken Ülgey 3.

JMB 1x (Yıldız Erkek Tek Çifte)

Kaan Yılmaz Aydın 2.

JMB 2x (Yıldız Erkekler İki Çifte)

Serkan Erkal - Enver Erman 1.

JMB 2- (Yıldız Erkekler İki Tek)

Hakan Alaybeyoğlu - Kağan Alaybeyoğlu 3.

JMB 4- (Yıldız Erkekler Dört Tek)

Ali Ardıl İlgün - Altar Karabudak - Kerim Kör - Oğuzhan Erdem 1.

JMB 4x (Yıldız Erkekler Dört Çifte)

Ömer Bayram - Eren Efe Kara - Serkan Erkal - Enver Erman 2.

JMB 8+ (Yıldız Erkekler Sekiz Tek)

Evren Mustafa Açar - Kaan Yılmaz Aydın - Ali Ardıl İlgün - Altar Karabudak - Kerim Kör - Oğuzhan Erdem - Hakan Alaybeyoğlu - Kağan Alaybeyoğlu - Özgür Örpek 1.

JWA 1x (Genç Kız Tek Çifte)

Sude Doğaner 3.

JWA 2x (Genç Kızlar İki Çifte)

Petek Hepsap - Nigar Hatun Demiroğlu 3.

JWA 2- (Genç Kızlar İki Tek)

Ruken Ülgey - Aslıhan Naran Akkay 3.

JWA 4x (Genç Kızlar Dört Çifte)

İpek Beşli - Ebru Akınal - Petek Hepsağ - Azra Alkan 4.

JWA 4- (Genç Kızlar Dört Tek)

Miray Kasap - Elis Özbay - Sude Doğaner - Nigar Hatun Demiroğlu 3.

JWA 8+ (Genç Kızlar Sekiz Tek)

Azra Alkan - Ebru Akınal - Elis Özbay - İpek Beşli - Petek Hepsağ - Miray Kasap - Nigar Hatun Demiroğlu - Sude Doğaner - Mehmet Karabaşoğlu 2.

JMA 1x (Genç Erkek Tek Çifte)

Ahmet Eren Savaş 4.

JMA 2x (Genç Erkekler İki Çifte)

Şefik Çakmak - Denizhan Aydın 2.

JMA 2- (Genç Erkekler İki Tek)

Samet Kaban - Emir Saygılı 1.

JMA 4x (Genç Erkekler Dört Çifte)

Hakan Berk Örkmez - Ahmet Eren Savaş - Şefik Çakmak - Denizhan Aydın 2.

JMA 4- (Genç Erkekler Dört Tek)

İlyas Çağatay Ürdem - Cavit Caner Başaran - Mert Ali Dağlı - Ulaş Kurt 2.

JMA 8+ (Genç Erkekler Sekiz Tek)

Samet Kaban - Ulaş Kurt - Yunus Emre Çegen - Cavit Caner Başaran - Mert Ali Dağlı - Emir Saygılı - İlyas Çağatay Ürdem - Oğuz Okansu - Mehmet Karabaloğlu 1.

 Sporcularımızı, teknik heyeti ve emeği geçen herkesi kutlar, başarılarının devam etmesini dileriz.

Diğer ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

Image

DÜNYA MASTER KÜREK YARIŞLARINDA TÜRK RÜZGARI

DÜNYA MASTER KÜREK YARIŞLARINDA TÜRK RÜZGARI11/15 Eylül 2019 tarihlerinde Macaristan - Budapeşte - Lake Valence parkurunda yapılan Dünya Master Kürek Yarışına 52 ülkeden 740 kulüp 3526 sporcu ile katı...

Image

U23 AVRUPA KÜREK ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI

Tüm Avrupa ülkeleri ile İsrail'in katılma hakkı olan Avrupa U23 Kürek Avrupa Şampiyonası 7/8 Eylül 2019 tarihlerinde Yunanistan-Ioannina Parkurunda yapıldı. 30 ülkenin katıldığı şampiyonada ülkemiz dö...


Image

KÜREK DÜNYA ŞAMPİYONASI

Erkekler Hafif Kilo Tek Çifte temsilcimiz Fatih Ünsal B Final yarışında 7.15.62 ile altıncı olarak şampiyonayı 33 ülke arasında 12. olarak tamamladı.Erkekler Hafif Kilo İki Çifte ekibimiz Bayram Sönme...


Image

KÜREK DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNAL YARIŞLARI

KÜREK DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNAL YARIŞLARIŞampiyonada Perşembe günü Yarı Final yarışlarında iki ekibimiz yarıştı:Hafif Kilo Erkekler Tek Çifte kürekçimiz Fatih Ünsal Yarı Finalde serisinde beşinci o...


Image

KÜREK DÜNYA ŞAMPİYONASI ÇEYREK FİNAL NETİCELERİ

KÜREK DÜNYA ŞAMPİYONASI ÇEYREK FİNAL NETİCELERİİki Tek Ekibimiz Selahattin Gürsoy - Besim ŞahinoğluHafif Kilo Erkekler Tek Çifte kategorisinde ülkemizi temsil eden Fatih Ünsal İtalya ve Amerika'nın ar...


Image

KÜREK DÜNYA ŞAMPİYONASI

Avusturya-Linz Ottenheim Parkurunda yapılan Kürek Dünya Şampiyonası başladı. Türk Milli Takımı dört tekne sınıfında yarışlara katıldı. Alınan ilk sonuçlar aşağıdaki gibi oldu:Erkekler Hafif Kilo Tek Ç...